Opublikowano 2019-11-07 13:59:26

Zakręcony Złotów nagodzony w konkursie za działania proekologiczne i prokulturowe

Kliknij, aby powiększyć plakat

Wczoraj, 6-go listopada w Poznaniu, podczas uroczystej XX Gali podsumowującej konkurs pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” Złotów otrzymał nagrodę.

Do konkursu przystąpić mogły gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miejskie i powiaty, podległe im instytucje lub organizacje i podmioty gospodarcze zarejestrowane na terenie województwa wielkopolskiego, w zakresie działań proekologicznych i prokulturowych.
W bieżącym roku do Konkursu zgłoszonych zostało 166 projektów.

Jury Samorządu Wielkopolskiego nagrodziło projekt „Zakręcony Złotów” – obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu. W uzasadnieniu usłyszeliśmy, że Złotów jest prekursorem oryginalnych działań na rzecz ekologii. Nagrodę ufundowaną ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu odebrał Burmistrz Adam Pulit wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Wojtuniem.

 W zeszłorocznej edycji tego konkursu zostaliśmy nagrodzeni za „Miejską Fabrykę Czystego Powietrza”. Jesteśmy konsekwentni w podejmowaniu działań dla poprawy jakości życia naszych mieszkańców przez inicjowanie zachowań proekologicznych na co dzień.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w nagrodzonym projekcie i zapraszamy do aktywnego udziału w obchodach Europejskiego Dnia bez Samochodu za rok.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner