EEF Złotów 2015

Impreza odbyła się w dniach 27 czerwca – 5 lipca 2015 roku. Ideą przewodnią 21. edycji było odświeżenie formuły tego wydarzenia m.in. poprzez zmianę nazwy z Euro Eco Meeting na Euro Eco Festival.

EEF Złotów 2015 trwał 9 dni, które zostały podzielone tematycznie na:

 • Dzień Tradycji (sobota, 27 czerwca). Partnerem wiodącym była Fundacja „Złotowianka”, która zorganizowała na Półwyspie Rybackim „Świętojanki Złotowianki” z inscenizacją „Nocy Kupały”, poszukiwaniem kwiatu paproci, biegiem Jana i Janeczki, koncertami muzycznymi, pchlim targiem. 
 • Dzień Rodziny (niedziela, 28 czerwca). Partnerem wiodącym było Stowarzyszenie  Zastępczego Rodzicielstwa Oddział w Złotowie, które zorganizowało na Półwyspie Rybackim Piknik Rodzinny. Podczas pikniku wszyscy członkowie rodzin mogli znaleźć coś dla siebie: od konkursów i konkurencji zręcznościowych dla dzieci, poprzez pokaz chemii wybuchowej,  malowanie twarzy, pokazów zumby i karate dla dorosłych. W ramach pikniku odbyły się koncerty Mariusza Wentowskiego oraz zespołu „Skakanka”.
  Podczas Dnia Rodziny wolontariusze ze złotowskiej Drużyny Szpiku przeprowadzili rejestrację do potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS Bazy Dawców Komórek Macierzystych Polska. Rejestracja obejmowała osoby w wieku 18 – 55 lat. Akcja była prowadzona pod hasłem: „POMÓŻ ZNALEŹĆ DAWCĘ DLA TOMECZKA!” (dedykowana znalezieniu dawcy dla 4-letniego złotowianina Tomka Adamczuka walczącego z chorobą onkologiczną). Na Półwyspie Rybackim zostały przeprowadzone: akcja informacyjno-promocyjna na temat Gminnego Programu „Złotowska Rodzina na 5” oraz kampania społeczna „Postaw na rodzinę!”.
  Dzień Rodziny zakończył koncert muzyki reggae. Wystąpiły zespoły: Damian SyjonFam, Kompanija Reggae Sound, Tabu.
 • Dzień Sztuki (poniedziałek, 29 czerwca). Organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida pod hasłem „Ze sztuką za Pan Brat”. Odbyły się zajęcia artystyczne dla dzieci „Okrzyk radości”, zajęcia muzyczno-ruchowe zespołu „Funkologia”, warsztaty z Klubem Artystów „Pasja” (makramy, origami modułowe, patchwork), podsumowanie konkursu fotograficznego „Lubię Złotów za…”, spektakl „Ku światłu” (gongi tybetańskie i didgeridoo).
  W trakcie Dnia Sztuki na Półwyspie Rybackim można było zrobić sobie zdjęcie w ramach inicjatywy „Złotów z MOJĄ TWARZĄ”. Projekt ten został przygotowany przez artystów ze Związku Artystów Plastyków Oddziału Krajeńskiego „Krajna”. Powstały cztery plansze o wym. 4 x 2 m z namalowanymi zabytkami, obiektami najbardziej charakterystycznymi dla Złotowa.
  W Parku Miejskim przy al. Piasta przy udziale Towarzystwa Chóru "Św. Cecylii", Chóru Nauczycielskiego, Szkoły Muzycznej I stopnia w Złotowie oraz Orkiestry Dętej OSP Złotów nastąpiło uroczyste odsłonięcie przez Burmistrza Miasta Złotowa muzycznej fontanny.
 • Dzień Pasjonatów (wtorek, 30 czerwca). Dzień Pasjonatów należał do złotowskich organizacji pozarządowych, które mogły tego dnia przybliżyć mieszkańcom naszego miasta swoją działalność, rolę społeczną, swoje zainteresowania i pasje, pochwalić się swoimi osiągnięciami i dorobkiem. Urząd Miejski w Złotowie z pomocą partnera wiodącego tego dnia - Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej dla Subregionu Piła zaprosił lokalne stowarzyszenia, fundacje i kluby sportowe do udziału w „miasteczku organizacji pozarządowych” na Półwyspie Rybackim wyposażając je w namiotowe stoiska promocyjne.
  Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej dla Subregionu Piła Festyn promujący ekonomię społeczną pod hasłem „Warto być aktywnym”. Podsumowano projekt w ramach którego działał OWES oraz rozstrzygnięto i nagrodzono laureatów konkursu pn. „Czas na rebus” skierowanego do dzieci i młodzieży powiatu złotowskiego.
 • Dzień Turystyki (środa, 1 lipca). Partner wiodący: Złotowski Korpus Ekspedycyjny, który zorganizował „Rajd na 100” – 3 rajdy pieszy „Gdzie Eco poniesie”, rowerowy „Czy EURO-pa jest blisko” i kajakowy „Głomia Kajak Meeting” na różnych dystansach i o różnych stopniach trudności. Na Półwyspie Rybackim odbył się „Piknik z Korpusem” w ramach którego odbyły się warsztaty turystyczne, relacje z podróży, montaż stacji rowerowej Ibombo „Napraw się sam, teraz już możesz”, koncert zespołu „Annutara”. Na Jeziorze Baba zamontowano skrzynkę geocachingową.
 • Dzień Lasu (czwartek, 2 lipca). W Dniu Lasu Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile wraz Nadleśnictwem Złotów zorganizowały w Amfiteatrze uroczystości z okazji 70 – lecia Nadleśnictwa Złotów połączone z Regionalną Naradą Leśników. Na polanie przed Amfiteatrem odbył się I Regionalny Konkurs Drwali.
 • Dzień Euro (piątek, 3 lipca) to dzień wizyt studyjnych  delegacji z miast partnerskich Złotowa, konferencji na temat współpracy partnerskiej „Partnerstwo miast, partnerstwem ludzi”.  Celem konferencji - „okrągłego stołu partnerstwa” była zmiana formuły i zdynamizowanie dotychczasowej współpracy. W czasie obrad rozmawiano na temat: kierunków i obszarów dalszej współpracy, roli władz gmin w tym dialogu oraz wypracowania bezpośrednich kontaktów w zakresie współdziałania partnerskiego. Na zakończenie uczestnicy konferencji podpisali „deklarację partnerów”, w której  przedstawili swoje propozycje i oczekiwania dotyczące współpracy partnerskiej. Na scenie głównej na Półwyspie Rybackim odbył się koncert szanty. Zagrały zespoły Majtki Bosmana i EKT Gdynia.
 • Dzień Eco (sobota, 4 lipca). Na Półwyspie Rybackim odbył się event pod hasłem „Bądź ekologiczny” w ramach którego zostały przeprowadzone akcje: „Złotów ćwiczy na wesoło”, „Małe rzeczy, wielkie sprawy”. Na zakończenie dnia  zagrały zespoły: Andy Band, Klenczon Projekt, S.O.S. Abba Cover Show, Belfast – The Sounds of Boney M.
 • Dzień Meeting (niedziela, 5 lipca). Dzień zorganizowany przez PZW Koło Miejskie w Złotowie z „Wiadomościami Wędkarskimi”.
   

EEF Złotów 2015 zakończył się koncertem zespołu Ray Wilson GENESIS Classic Orchestra, który odbył się w niedzielę, 5 lipca w Amfiteatrze przy ul. Partyzantów. Ponadto jednym z głównych punktów EEF Złotów 2015 było bicie rekordu Polski w kategorii ułożenia najdłuższego łańcucha z kolorowych wiatraczków papierowych. Próba ta zakończyła się w Dniu Meeting pełnym sukcesem: powstał łańcuch o długości 2.555 m z 16.248 szt. różnokolorowych i ręcznie wykonanych wiatraczków.

Tradycyjnym punkiem EEF Złotów jest akcja powszechnego sadzenia drzew. Posadzono łącznie 150 szt. sosny czarnej i brzozy na terenie przy ul. Brzozowej. Każdy uczestnik akcji otrzymał stosowny certyfikat udziału w sadzeniu drzew. Współorganizatorami akcji były MZWiK Sp. z o. o. i Amcor Flexibles. Akcja była połączona z „Biegiem na 6 łap”.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zorganizowała event artystyczny „Wsio Ryba”, który polegał na zaangażowanie jak największej liczby mieszkańców naszego miasta, firm i instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych do promocji EEZ Złotów 2015. Motywem przewodnim eventu były ryby namalowane na wyciętych ze sklejki 0,5 cm o wym. 80 x 60 cm płytach przez zespoły 3-4 osobowe. W akcji wzięło udział 63 zespołów. Finał projektu, w tym montaż zaimpregnowanych ryb wzdłuż pomostów rekreacyjnych nad Jeziorem Miejskim, miał miejsce na Półwyspie Rybackim w Dniu Sztuki. Prace te ozdabiały pomosty w okresie od lipca do końca września  2015 roku.

 

Imprezy sportowe. W ramach EEF Złotów 2015 odbyły się:

 • Międzynarodowy Turniej Strzelecki (organizator: LOK KS ”Supermen” Złotów),
 • Piłki Nożnej Żaków Euro Eco Festival Cup (organizator: Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej oraz  UKS „Fair-Play” Złotów),
 • Eco Cross 6. Edycja – Bieg dookoła Jeziora Miejskiego (organizator: Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej).
 • Złotów Boxing Night (organizatorzy: Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej oraz MLKS Sparta Złotów).
 • XXXII Wędkarskie Zawody Spławikowe o Puchar Ziemi Złotowskiej (organizatorzy: Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej oraz PZW Koło Miejskie w Złotowie).
 • Turniej piłki siatkowej (organizator: Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej).
 • I Regaty Smoczych Łodzi o Puchar Burmistrza Miasta Złotowa (organizator: Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej).
 • Turniej „Wymiataczy” (organizator: Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej).
 • Grand Prix w Skata (organizator: Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej).
 • Turnieje tenisowe (organizatorzy: Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej oraz Złotowskie Towarzystwo Tenisowe).
Ostatnia modyfikacja treści: 2018-01-29 14:03:51
Generuję dokument pdf. Proszę nie opuszczać strony.
Wygeneruj PDF
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner