Usuwanie azbestu

 

W powiecie złotowskim Program Oczyszczania Kraju z Azbestu z powodzeniem funkcjonuje od 2012 roku. Koordynuje go Starostwo Powiatowe, partnerami w realizacji są natomiast wszystkie gminy powiatu, a więc Krajenka, Tarnówka, Lipka, Zakrzewo, Okonek, Jastrowie, Złotów i miasto Złotów, a także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. W roku 2016 na realizację programu przekazał on 100 tysięcy złotych. Powiat złotowski zabezpieczył 76 tysięcy złotych, a każda z gmin po 5 tysięcy złotych.

W ramach wspomnianych środków na terenie powiatu łącznie udało się unieszkodliwić niemal 509 ton azbestu. W mieście Złotowie unieszkodliwiono ponad 52 tony azbestu.

Mamy nadzieję, że i w tym roku WFOŚiGW w Poznaniu wesprze powiat złotowski i zabezpieczy środki na szczytny cel tj. demontaż i utylizację bądź wyłącznie utylizację azbestu, podobnie jak w latach wcześniejszych.

O przystąpieniu powiatu do rozpatrywania wniosków na ww. cel można się dowiadywać w  Starostwie Powiatowym w Złotowie, w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz w Urzędzie Miejskim w Złotowie (pok. nr 14 na parterze, tel. 67/2632640 wew. 41).

 

 

Ostatnia modyfikacja treści: 2023-01-18 09:05:53
Generuję dokument pdf. Proszę nie opuszczać strony.
Wygeneruj PDF
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner