Opublikowano 2019-06-06 15:28:30

Konferencja prasowa

Konferencja prasowa  - zdjęcie

6 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Złotowie odbyła się konferencja prasowa Burmistrza Miasta – Adama Pulita. Włodarz naszego miasta omówił kilka spraw, przede wszystkim wrócił do Raportu o stanie Gminy. Wynika z niego, że miasto jest w bardzo dobrej kondycji finansowej z wzrastającym zakresem gospodarczym i poziomem bezpieczeństwa. Przedstawione zostało narzędzie, które zajmuje się systemem analiz samorządowych (http://www.systemanaliz.pl), dzięki czemu z łatwością można uzyskać porównanie Złotowa na tle innych miast.

Zapadła także decyzja odnośnie nazwy reaktywowanego kina. W internetowym głosowaniu największą popularnością cieszyła się propozycja „Kino Rodło” i też w tym kierunku będą toczyły się dalsze prace. Kino zostanie odświeżone i będą w nim przeprowadzane prace remontowe, jednak nie obejmą one na razie systemu wentylacji.

Burmistrz podsumował również ankietę „Rowerem po Złotowie”. 75% z ponad 300 głosujących mieszkańców opowiedziało się pozytywnie za tym pomysłem. Burmistrz zaznaczył przy tym, że wyniki będą jeszcze szczegółowo opracowywane, gdyż w pytaniach otwartych pojawiło się sporo ciekawych komentarzy.

Ponadto była to także okazja do pochwalenia się ostatnimi sukcesami w konkursach samorządowych i zachęceniu do udziału w IV edycji Budżetu Obywatelskiego.

Nagranie z konferencji: https://youtu.be/HO2AjSoo0z0

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner