Opublikowano 2018-04-25 11:15:40

Dzień Ziemi 2018 w Złotowie

Dzień Ziemi 2018 w Złotowie  - zdjęcie

Z okazji Dnia Ziemi Urząd Miejski w Złotowie wraz z Miejskim Zakładem Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Złotowie, Miejskim Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Złotowie oraz Związkiem Gmin Krajny zorganizowali w dniach 20-23 kwietnia br. dni otwarte dla wszystkich chętnych do odwiedzenia instalacji i zakładów związanych z gospodarką wodną i gospodarką odpadami w naszym mieście. 

Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów w Stawnicy (RIPOK) oraz stację uzdatniania wody i wieżę ciśnień zwiedzili m.in. uczniowie złotowskich szkół podstawowych. Dzięki tym wizytom uczniowie mogli zapoznać się z zasadami gospodarki odpadami, procesem przetwarzania odpadów w RIPOK oraz poznać działanie urządzeń uzdatniania wody pitnej.  Ponadto Polski Klub Ekologiczny Regionalne Koło w Złotowie zaprosiło mieszkańców na nocne zwiedzanie Rezerwatu przyrody "Czarci Staw".

Uczniowie wzięli również udział w 7 Miejskiej Fabryce Czystego Powietrza. W jej ramach posadzono łącznie 60 szt. sadzonek robinii akacjowej na terenie promenady nad jeziorem Miejskim w Złotowie (na wysokości ul. Staszica).

 

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner