Opublikowano 2018-03-21 12:11:00

80. Rocznica Kongresu Berlińskiego Związku Polaków w Niemczech

Kliknij, aby powiększyć plakat

W dniu 6 marca br. w sali sesyjnej Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej w Złotowie odbyła się 80. Rocznica Kongresu Berlińskiego Związku Polaków w Niemczech oraz ustanowienia Pięciu Prawd Polaków. Wydarzenie rozpoczęło się wykładem prof. dr hab. Jowity Kęcińskiej pt. „Ks. dr Bolesław Domański i Kongres w Berlinie”. W części artystycznej został zaprezentowany program przygotowany przez Zespół Folklorystyczny „Krajniacy” z Wielkiego Buczka i uczniów III klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie. Wystąpił również Dziecięcy Zespół Piesni i Tańca „Mali Złotowianie” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie.

W rocznicy Kongresu wzięło udział wielu zaproszonych gości m.in. Alfons Tomke, który był uczestnikiem I Kongresu w 1938 r. w Berlinie. Uroczystość podsumowali Adam Pulit – Burmistrz Miasta Złotowa oraz Ryszard Goławski – Starosta Złotowski.

Po uroczystościach w sali kinowej delegacja „Krajniaków” i uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Złotowie zapaliła znicze na grobach działaczy ZPwN.

Organizatorzy wydarzenia: Gmina Miasto Złotów oraz Powiat Złotowski.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner