Opublikowano 2019-09-18 11:28:49

Straż nie tylko od kar

Straż nie tylko od kar - zdjęcie

Strażnicy miejscy mają za zadanie dbać o porządek publiczny oraz ochronę spokoju. Ich głównymi narzędziami w tych działaniach są pouczenia oraz mandaty karne. Z jednych i drugich skutecznie korzysta złotowska straż miejska, która średnio miesięcznie wystawia ok 15 mandatów i 10 razy poucza. Jednak nasi strażnicy zwracają uwagę nie tylko na przewinienia ale również chwalą.

Zgodnie z uchwałą Nr XXVI/259/13 Rady Miejskiej w Złotowie z dnia 28 maja 2013 r. w sprawie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Złotów, osoba utrzymująca zwierzę domowe zobowiązana jest do natychmiastowego uprzątnięcia zanieczyszczeń pozostawionych przez swojego pupila w miejscu publicznym. Jeśli tego nie zrobi może zostać ukarana mandatem od 20 zł do aż 500 zł.

A jeśli robi to sumiennie i regularnie? Straż Miejska przygotowała dla takich osób specjalnie dyplomiki – nasi strażnicy obserwują i wiedzą, kto w społeczności lokalnej świeci w tym aspekcie przykładem. Osoby takie zostaną docenione. Można powiedzieć, że to mała rzecz. Jednak małe rzeczy potrafią tworzyć wielkie sprawy. Pod tym hasłem działamy już od 2015 r. – przez „Małe rzeczy, wielkie sprawy” staramy się zachęcać mieszkańców do większej dbałości o nasze otoczenie, nasze miasto.

Pamiętajmy, że odchody naszych zwierząt stanowią nie tylko przykry i nieestetyczny element otoczenia, ale przede wszystkim mogą być zagrożeniem dla zdrowia. Kontakt z nimi naraża nas na podatność na wiele czynników zakaźnych oraz pasożytów.

Mamy nadzieję, że tak drobna rzecz jak dyplomik będzie miał wpływ na zmianę mentalności i nawyków w zakresie sprzątania po czworonogach i poprawę estetyki miasta oraz bezpieczeństwa.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner