Opublikowano 2019-07-02 14:03:01

Gorący bieg

Gorący bieg - zdjęcie

X edycja Eco Crossu przeszła do historii. Tym razem rekord trasy nie został pobity, do czego również przyczynić się mogła pogoda. Sobotnie popołudnie na Półwyspie Rybackim było gorące nie tylko ze względu na emocje towarzyszące samemu biegowi, ale również temperaturę powietrza.

Ponad 210 biegaczy stanęło na linii startu. Do pokonania mieli dystans 4 km – najszybszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Rudnik, który ukończył rywalizację w 12 min i 53 sek. Na mecie mogliśmy zobaczyć wiele szczęśliwych par, rodziców biegnących ze swoimi pociechami (nawet takimi jeszcze w wózkach) oraz osoby niepełnosprawne. Dla wielu samo przebiegnięcie tego dystansu podczas trudnych warunków atmosferycznych było ogromnym sukcesem, czego im serdecznie gratulujemy!