Opublikowano 2019-09-16 15:06:55

Czworonogi z plażą

Kliknij, aby powiększyć plakat

Za nami niezwykle upalne lato – plaże miejskie cieszyły się sporym zainteresowaniem w trakcie sezonu kąpielowego, jednak zdarzały się incydenty, gdzie właściciele zwierząt wpuszczali swoje pupile do wody w najbliższym otoczeniu innych kąpiących się osób.

Pojawiały się głosy proszące o wyznaczenie strefy kąpielowej dla zwierząt, która rozwiążę ten problem i zapewni bezpieczny wypoczynek zarówno zwierzętom, jak i ludziom. W odpowiedzi na te prośby oraz interpelację, jaką na jednej z sesji Rady Miejskiej złożył radny Maciej Zając, taka strefa powstała na Jeziorze Miejskim.

Największe upały już za nami, jednak nie czekając na ich powrót w przyszłym roku, już teraz oddajemy do dyspozycji Waszych zwierząt ich własną plażę. Znajduje się ona w pobliżu parkingu przy złotowskiej promenadzie, w miejscu wodowania łodzi.

Wszystkim właścicielom czworonogów przypominamy, że ponoszą oni pełną odpowiedzialność za zachowanie swoich zwierząt. Do obowiązków właścicieli należy również niezwłoczne usunięcie z terenu plaży zanieczyszczenia pozostawionego przez zwierzę poprzez umieszczenie go w woreczku, a następnie wyrzucenie do oznakowanego pojemnika na terenie plaży oraz korzystanie ze strefy w sposób bezpieczny i nieuciążliwy dla innych użytkowników.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner