Opublikowano 2022-12-05 15:41:10

Amfiteatr - wariant z zadaszoną sceną

Kliknij, aby powiększyć plakat

W ramach planowanego przedsięwzięcia planuje się prace rozbiórkowe polegające na rozbiórce ścian działowych i posadzek w budynku zaplecza sceny oraz demontażu urządzeń sanitarnych. Planuje się rozbiórkę sceny, widowni, budynku technicznego i zadaszenia amfiteatru. Rozebrana zostanie droga dojazdowa z płyt betonowych. Zdemontowane zostanie oświetlenie terenu.

W ramach modernizacji zostanie wykonana nowa widownia wraz ze wzmocnieniem skarpy oraz nowa scena. Scena i widownia zostaną skoordynowane geometrycznie w taki sposób, aby uzyskać optymalna widoczność. Na widowni powstanie około 1079 miejsc siedzących. W miejscu rozebranego budynku technicznego powstanie stanowisko operatora sceny, z którego sterowane będą wszystkie urządzenia sceniczne, oświetlenie i nagłośnienie.

Scena przekryta będzie zadaszeniem o wysokości około 13 m.

Zadaszenie wykonane będzie z lekkich membran na konstrukcji stalowej, dzięki czemu zminimalizuje się ilość podpór i zapewni się brak elementów przesłaniających widok na scenę.

Aby zapewnić bezpieczeństwo przeciwpożarowe i umożliwić odpowiednie warunki dla obsługi technicznej imprez, wykonana zostanie nowa droga dojazdowa wraz z placem manewrowym. Na potrzeby imprez zostaną przewidziane miejsca dla foodtracków oraz dla mobilnych toalet. Teren wyposażony zostanie w nowe oświetlenie zewnętrzne, ławki oraz kosze na śmieci.

Szacowany koszt wykonania będzie wynosił 7 438 247,31 Zł

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner