Opublikowano 2023-03-23 08:46:19

Cena za energię 4 krotnie wyższa!

Cena za energię 4 krotnie wyższa! - zdjęcie

Na samorządy zostały nałożone obowiązkowe ograniczenia zużycia energii elektrycznej o 10%, co w połączeniu z 4 krotną podwyżką cen prądu wymusiło podjęcie wielu trudnych decyzji. (Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej (…).)  W tej trudnej sytuacji chcemy się zachować odpowiedzialnie.

Co roku w grudniu ulice Złotowa oświetlały piękne ozdoby, jednak w tym roku pojawią się one tylko w wybranych miejscach miasta. Wszystkie jednostki miejskie zostały zobowiązane do oszczędności.

Najtrudniejszą decyzją do podjęcia zarówno dla włodarzy jak i dyrektora ZCAS-u było zamknięcie na sezon zimowy lodowiska, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Jednak po dogłębnej analizie kosztów utrzymania i przychodów wyliczono, że jednostokowa cena biletu na lodowisko musiałaby wzrosnąć z 10,00 zł do, co najmniej, 18,00 złotych, aby można było w tym sezonie ten obiekt w ogóle utrzymać.

W trudnej sytuacji należy określić właściwą hierarchię potrzeb, dlatego podejmujemy działania, które jak najmniej będą uciążliwe dla wszystkich mieszkańców.

UM Złotów

 

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner