Opublikowano 2019-08-02 11:07:13

Turniej Mölkky

Kliknij, aby powiększyć plakat

Podczas „Biesiady z Leśnym Smakiem”, która odbędzie się 15 sierpnia na Półwyspie Rybackim wraz ze Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej zaproponujemy Wam Turniej Mölkky. Czym jest ta gra? Już śpieszymy z wyjaśnieniami!

Mölkky to gra, której prostota czyni ją atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Sukces jest w niej wypadkową umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia.

W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów.

W Mölkky można grać niemal wszędzie. Wystarczy niewielki fragment otwartej przestrzeni – ogród, park, czy żwirowa nawierzchnia. Grać można indywidualnie lub w zespołach, wiek, płeć czy stopień sprawności fizycznej nie ma dużego znaczenia.

Mölkky powstała zaledwie kilkanaście lat temu w oparciu o tradycyjną grę fińską. W krótkim czasie stała się ona światowym fenomenem. W wielu państwach rozgrywane są krajowe mistrzostwa, a w Finlandii corocznie także mistrzostwa świata.

Zapraszamy Państwa do udziału w Turnieju MOLKKY w Złotowie, który odbędzie się w czwartek, 15 sierpnia 2019 od godz. 17:00 na Półwyspie Rybackim, w ramach „Biesiady z Leśnym Smakiem”. Zapisy przyjmujemy na miejscu w dniu wydarzenia! Udział jest bezpłatny!

Zasady przeprowadzania turnieju:

  • W turniejach uczestniczą zespoły dwuosobowe.
  • Mecze odbywają się pomiędzy dwoma zespołami.
  • Zawodnicy rzucają naprzemiennie tzn. pierwszy zawodnik z drużyny A, pierwszy zawodnik z drużyny B, drugi zawodnik z drużyny A, drugi zawodnik z drużyny B, pierwszy zawodnik z drużyny A itd.
  • Zawodnicy zdobywają punkty dla swojej drużyny.
  • Każdy mecz w fazie grupowej składa się z dwóch setów do 50 punktów każdy.
  • Drużynę rozpoczynającą pierwszy mecz wyznacza losowanie. Kolejny set rozpoczyna drużyna przeciwna.
  • Mecz może zakończyć się wynikiem 2:0 jeśli jedna z drużyn wygra oba sety lub 1:1. Jeśli każda z drużyn wygra po jednym secie.
  • O miejscu w klasyfikacji decyduje w kolejności: liczba wygranych setów, liczba wygranych meczy, średnia liczba punktów zdobytych w jednym secie.
  • W fazie play off (przegrywający odpada) mecze trwają do momentu, gdy jedna z drużyn wygra dwa sety (rozgrywane są więc dwa lub trzy sety).
  • Drużynę rozpoczynającą pierwszy mecz wyznacza losowanie. Kolejne sety rozpoczynane są naprzemiennie (raz jedna a raz druga drużyna).
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner