Opublikowano 2024-03-19 07:16:26

Spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców zainteresowanych dotacjami na wymianę pieca!

Spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców zainteresowanych dotacjami na wymianę pieca! - zdjęcie

 

Burmistrz Miasta Złotowa Adam Pulit zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych dofinansowaniem w ramach Programu "Czyste Powietrze" i „Czyste ciepło” na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 11 marca (poniedziałek) 2024r. w godzinach od 15:00- 17:00 w sali 04 Urzędu Miejskiego w Złotowie.

Program „Czyste Powietrze" to polski program rządowy, który ma na celu poprawę jakości powietrza w Polsce poprzez modernizację i termomodernizację budynków oraz wymianę źródeł ciepła na ekologiczne. Program skierowany jest do mieszkańców budynków jednorodzinnych, którzy korzystają z źródeł ciepła opartych na paliwach stałych (węgiel, drewno) oraz posiadają nieefektywne energetycznie budynki.

Dofinansowanie w ramach Programu można uzyskać na:

•   wymianę źródła ciepła,

•   instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,

•   wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,

•   mikroinstalację fotowoltaiczną,

•   ocieplenie przegród budowlanych,

•   stolarkę drzwiową i okienną,

•   dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).

Będą mieli Państwo okazję porozmawiać z  reprezentantami Banku BNP Paribas, którzy przedstawią ofertę bankową o dotację na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego, z programu priorytetowego „Czyste Powietrze” i odpowiedzą na Państwa pytania.

Uzupełnieniem programu Czyste Powietrze jest program Gminny „Czyste Ciepło”, który umożliwia złożenie wniosku również mieszkańcom miasta z budynków wielolokalowych (wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorców), gdzie również można uzyskać dofinansowanie do wymiany starego źródła ciepła na ekologiczne.

Szczegółowe informacje oraz pomoc w przygotowaniu wniosku w ramach programów „Czyste Powietrze" i „Czyste Ciepło” mieszkańcy Złotowa mogą uzyskać w „Zielonym Okienku” codziennie w godzinach pracy Urzędu Miejskiego tel. 67 263 26 40 wew. 19, mail: zieloneokienko@zlotow.pl.

Przypominamy, że zgodnie z uchwałą antysmogową  do 1 stycznia 2024r. należało usunąć wszystkie kotły bezklasowe.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner