Opublikowano 2021-11-04 09:43:34

Nowy punkt na mapie Złotowa!

Nowy punkt na mapie Złotowa! - zdjęcie

3 listopada 2021 roku Pani Magdalena Buchwald - córka wybitnych pedagogów, Pani Katarzyna Cielas - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie oraz Adam Pulit - Burmistrz Miasta Złotowa oficjalne odsłonili tablicę Skweru Francuskiego im. Janiny i Czesława Buchwaldów.
W celu upamiętnienia tego wydarzenia przybyli goście wraz z młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie posadzili żywotniki, a całą uroczystość umiliła oprawa muzyczna - oczywiście w języku francuskim!

A dlaczego Skwer Francuski i Państwo Buchwaldowie? Warto sprawdzić na ekspozycji "Szkoła Buchwaldów" w Spichlerzu!

Oprócz działalności pedagogicznej (nauczyciele języka francuskiego w LO w Złotowie), prezentujemy niezwykle ciekawe pasje i zainteresowania Czesława Buchwalda, jako miłośnika i propagatora kultury i sztuki francuskiej, tłumacza, pisarza, regionalisty, melomana, dokumentalisty, społecznika, ale przede wszystkim fotografa uwieczniającego uroki Złotowszczyzny w architekturze i krajobrazie. Na wystawie zaprezentujemy pokaźny zestaw fotogramów, które powstały na zajęciach koła fotograficznego prowadzonego przez Buchwalda na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Do grona jego wychowanków zaliczyć można kilku znanych w kraju wybitnych fotografików. - czytamy na stronie Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Na Skwerze Francuskim, aby dodać mu uroku posadzono:

  • 60 szt. żywotników,
  • 280 szt. bukszpanów wiecznieziolonych,
  • 30 szt. hortensji "Anabelle",
  • 55 szt. lawendy lekarskiej "Lavandula Officinalis",
  • 24 szt. róże "Firebird".
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner