Opublikowano 2021-10-29 09:12:01

Szanowni Mieszkańcy!

Szanowni Mieszkańcy! - zdjęcie

Szanowni Mieszkańcy!

Złotów to jego mieszkańcy – to Wy w naszym samorządzie jesteście najważniejsi, to Wasz głos jest decydujący. Wybieracie swoich przedstawicieli do Rady Miasta czy na stanowisko Burmistrza, po to, by reprezentowali Wasze opinie, by odpowiadali na Wasze potrzeby.

Dziękuję, że wielokrotnie okazujecie ogromne zaangażowanie w sprawy miejskie, że możemy na Waszą aktywność zawsze liczyć. Dzięki Waszej energii obywatelskiej, Złotów staje się nowoczesnym samorządem, w którym to mieszkańcy decydują, w jakim kierunku miasto ma się rozwijać.

Dziś znów potrzebujemy Waszego zaangażowania. Właśnie stoimy przed historyczną dla miasta chwilą realizacji kompleksowego projektu rozwoju miasta „Złotów – Wielkopolskie Zdroje” o wartości 29 milionów złotych, przy 18 milionowej dotacji z Funduszy Norweskich i 11,8 mln zł wkładu własnego ze strony miasta.

W najbliższą środę, 27 października odbędzie się sesja Rady Miejskiej, podczas której radni zdecydują, czy projekt zostanie przyjęty do realizacji w kompleksowym kształcie.

To jest Wasz projekt – to kilkanaście konkretnych inwestycji stanowiących rozwiązanie Waszych problemów, które zgłaszaliście nam w procesie 9-miesięcznych konsultacji społecznych. To Wasze pomysły na konkretne działania, które będą impulsem do rozwoju miasta, które zbudują naszą przewagę konkurencyjną, zapewnią atrakcyjne miejsca pracy i stworzą miasto wygodne do życia, pracy i nauki.

Jeśli Rada Miejska nie przyjmie projektu w całości, to stajemy przed ogromnym ryzykiem utraty blisko 18-milionowej dotacji z Funduszy Norweskich. Jakakolwiek ingerencja w kompleksowość tego projektu oznacza znaczne przesunięcie w czasie rozpoczęcia jego realizacji i brak możliwości wykonania zaplanowanych przedsięwzięć. Tym samym, możemy utracić historyczną dla miasta dotację – szansę, która może już się więcej nie powtórzyć.

Dlatego apeluję – skontaktujcie się z Radnym reprezentującym Wasz okręg wyborczy! Zapytajcie go o jego opinię na temat Funduszy, przedstawcie swoje stanowisko i poproście o poparcie kompleksowego projektu „Złotów – Wielkopolskie Zdroje”.

Co konkretnie możesz zrobić?

·         Napisz swoją opinię na temat przyjęcia projektu „Złotów – Wielkopolskie Zdroje” w pełnym kształcie – pod tym adresem http://bip.zlotow.pl/?c=503 znajdziesz wykaz okręgów wyborczych i reprezentujących je radnych wraz z kontaktami.

·         Wyślij swojego maila także na burmistrz@zlotow.pl – Wasze maile będą argumentem podczas sesji Rady Miasta 27 października

·         Jeśli masz jeszcze jakieś pytanie do mnie – napisz je na burmistrz@zlotow.pl – przed sesją Rady Miejskiej odpowiem na wszystkie na moim fanpage’u na Facebooku w formie transmisji live

·         Wykorzystaj naszą nakładkę z hasłem „Popieram Złotów Wielkopolskie Zdroje” i udostępnij ją na Facebooku, wyrażając swój głos w tak ważnej dla Złotowa dyskusji.

 

Złotów to jego mieszkańcy – to Wy w naszym samorządzie jesteście najważniejsi!

 

Adam Pulit

Burmistrz Miasta Złotowa

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner