Opublikowano 2019-02-25 13:21:06

Konkurs - ZIELONA ŁAWECZKA

Złotów Zielona Ławeczka
Kliknij, aby powiększyć plakat

ZIELONA ŁAWECZKA to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

WSPÓLNA INICJATYWA SĄSIEDZKA!
Administracja Osiedla oraz Fundacja Banku Ochrony Środowiska zapraszają do wzięcia udziału w lokatorskiej inicjatywie społecznej. Celem jest modernizacja i rewitalizacja naszego osiedla.
CO NALEŻY ZROBIĆ?
Zamienić blokowisko w zielony zakątek, ukwiecony ogród lub skwerek. Charakterystycznym elementem przebudowanych przestrzeni, będzie zielona ławeczka, którą ufunduje organizator. Zespoły sąsiedzkie otrzymają gotówkę na zakup roślin, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów. Każda z grup może otrzymać grant do 800 zł plus nagroda rzeczowa w postaci ławki parkowej. Rejestracja uczestników i przyjmowanie zgłoszeń trwają do 17 maja 2019.
POŁĄCZMY SIŁY
Każdy z nas chciałby decydować o miejscu, z którym żyje. Zależy nam, by było ono bezpieczne, czyste, zadbane, zielone. Coraz większa część społeczeństwa chce mieć wpływ na osiedlowe otoczenie. Ma chęć do pracy, pomysł i zgraną grupę sąsiadów, którzy mogą pomóc. A jeśli nie ma… to warto ją zbudować! Przecież relacje ludzkie są najważniejsze, a współdziałanie zawsze przynosi dobre efekty.
PIĘKNE OSIEDLE
„Zielona Ławeczka” to inicjatywa Fundacji BOŚ, do której przyłączyli się m.in. architekci krajobrazu z SGGW w Warszawie. Administracja osiedla bierze udział w projekcie jako członek Zespołu sąsiedzkiego, ponieważ to na jej konto będą dostarczone środku finansowe. Administracja będzie również strażnikiem poprawnie wykonanego zadania.
CO NALEŻY ZROBIĆ?
• Wybrać miejsce, które chcemy zmienić i namówić do tego sąsiadów. Trzeba
pamiętać o uzgodnieniu prac z administratorem terenu.
• Przygotować projekt skweru lub ogrodu. Oprócz roślin, musi on uwzględniać zieloną ławeczkę, która będzie dostarczona przez organizatora. Do projektu należy dołączyć kosztorys jego realizacji oraz harmonogram.
• Do 17 maja 2019 roku należy zarejestrować się na stronie konkursu i zgłosić swój projekt.
WIĘCEJ INFORMACJI:
www.zielonalaweczka.pl

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner