Opublikowano 2020-05-06 13:02:58

Dzień Ziemi 2020 + KONKURS

Dzień Ziemi 2020 + KONKURS - zdjęcie

Dzień Ziemi w Złotowie 22 kwietnia 2020 r.

Szanowni Mieszkańcy,

Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach Dnia Ziemi. Czasy mamy szczególne, 
więc  i tegoroczne obchody będą wyjątkowe.

Rezygnujemy w tym roku ze wspólnego sadzenia drzew z okazji Dnia Ziemi, zrobimy to w późniejszym terminie, kiedy sytuacja epidemiczna się poprawi.

Jednak nie zapominamy o kontynuowaniu miejskich działań proekologicznych: postawiliśmy nowe pojemniki na psie odchody, z wygodnymi woreczkami i zachęcamy właścicieli psów do korzystania (na Półwyspie Rybackim i w Parku przy al. Mickiewicza), w Urzędzie pijemy tylko wodę z kranu – zamontowany został dystrybutor do wody kranowej na parterze budynku z papierowymi kubeczkami, zakupiliśmy zbiorniki na deszczówkę i jak tylko spadnie deszcz, zaczniemy zbierać wodę z rynien przy Domu Polskim i Urzędzie Miejskim, którą będziemy wykorzystywali do podlewania kwiatów i trawy.

Nad jeziorem Baba przygotowujemy ogólnodostępny sad miejski, gdzie posadziliśmy rodzime gatunki drzew owocowych. Kontynuujemy dofinansowania do wymiany „starych” pieców na ekologiczne źródła ciepła, przeznaczyliśmy w tym roku na ten cel w budżecie miasta 125 tys zł. W ramach podpisanego porozumienia z WFOŚiGW w Poznaniu pomagamy wypełniać wnioski na dotacje z programu priorytetowego „Czyste powietrze”.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie na najciekawsze działania proekologiczne w skali mikro. Prosimy Was zostańcie w domu i pokażcie innym jak dbacie o naszą planetę.

Zapraszamy do pochwalenia się swoimi działaniami w obszarach:

1.       Gospodarka odpadami

2.       Jakość powietrza

3.       Zrównoważona mobilność

4.       Zieleń

5.       Gospodarka wodnościekowa

Masz swój patent na segregację śmieci w domu? Wymieniłeś „kopciucha” na piec gazowy a może pompę ciepła? Masz na dachu fotowoltaikę i produkujesz własną energię? Zrezygnowałeś z samochodu i przesiadłeś się na rower? Masz na balkonie mini – ogródek i uprawiasz rzodkiewki, kwiatki itp? Oszczędzasz wodę i podlewasz trawnik deszczówką? A może zupełnie coś innowacyjnego – podziel się swoimi doświadczeniami z innymi.

Nakręć krótki filmik, zrób zdjęcia a może namaluj plakat i prześlij go do nas. Wszystkie zgłoszenia opublikujemy na naszej stronie i poddamy głosowaniu internautów. Najciekawsze oraz te, które zdobędą najwięcej lajków zostaną nagrodzone profesjonalnymi pojemnikami do zbierania wody deszczowej.

Szczegóły w regulaminie konkursu.

Termin nadsyłania zgłoszeń był do 30 kwietnia, poniżej publikujemy prace konkursowe, przypomianmy oceniać można na facebooku: https://www.facebook.com/urzad.miejski.zlotow/?ref=bookmarks

 

 

 

 

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner