Opublikowano 2019-07-10 12:55:48

Babskie pogaduchy

Babskie pogaduchy - zdjęcie

Festivalowa niedziela to nie tylko wspaniałe koncerty i Regaty Smoczych Łodzi. Tuż obok można było usiąść sobie w cieniu, porozmawiać, spróbować swojskiego chleba czy naleweczki oraz usłyszeć ciekawe opowieści.

To właśnie były Babskie Pogaduchy, czyli spotkanie przygotowane przez Złotowską Radę Kobiet z paniami z regionu. Piknik na Półwyspie Rybackim miał bardzo luźny charakter, a zaproszone kobiety miały okazję na prezentacje swoich pasji związanych z naturą i ekologią. Pokazały jak odpowiednio czerpać z natury i jak dary ziemi można wykorzystać w życiu codziennym oraz do rozwijania swoich pasji.

Pani Ewa Kamińska -Wrona  zaprosiła wszystkich do degustacji jej owocowych nalewek, Barbara Donaj poczęstowała własnoręcznie wypiekanym chlebem, Iza Cebula ,pasjonatka i hodowczyni krów rasy Jersey, zaproponowała pyszne sery i inne produkty wyrabiane z mleka tych krów. Pani Anna Wojciechowska zaprezentowała swoje dzieła patchworkowe pokazując, jak można dać drugie życie tekstyliom.

Na zakończenie spotkania Agnieszka Krawczyk, prof. Jowita Kęcińska-Kaczmarek, Marta Konek oraz Małgorzata Włodarczyk- wójtowa Gminy Miasteczko Krajeńskie uraczyły nas opowieściami o życiu pszczół i ich zwyczajach, o tym co daje nam las w swym bogactwie, a także o Parku Krajobrazowym Doliny Noteci.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner