Opublikowano 2019-07-10 11:34:23

Złotów bez barier

Złotów bez barier - zdjęcie

Drugiego dnia Euro Eco Festivalu Złotowska Rada Kobiet przygotowała panel „Złotów bez barier – pokaz rugby na wózkach”. Na zaproszenie Rady do Złotowa zawitała bydgoska drużyna Jokers. Jest to jedna z 16 tego typu drużyn w Polsce, a jedyna, która wywodzi się z województwa kujawsko-pomorskiego. Mecz pokazowy został zaplanowany na godzinę 13:30 na parkingu przy hali targowej w Złotowie.

Po wyznaczeniu granic boiska oraz przygotowaniu sprzętu do rozgrywek, kapitan drużyny, Krzysztof Kranz, wytłumaczył wszystkim przybyłym zasady tego widowiskowego sportu. Drużyna, która na co dzień gra w 4-osobowym składzie (plus zawodnicy rezerwowi) na potrzeby pokazu podzieliła się na 2 zespoły 3-osobowe. Ze względu na wysoką temperaturę mecz rozegrano w skróconej formie – 3 tercje po 10 minut.

W trakcie przerw zawodnicy opowiadali o kosztach sprzętu, ograniczeniach, jakie niesie ze sobą niepełnosprawność, historii tego sportu i planach na przyszłość. Całość komentował na bieżąco Tobiasz Carewicz – niepełnosprawny prezenter radiowy, prowadzący audycje na własnym kanale TobiFM.

Na widzów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorki pokazu. Swój udział w wydarzeniu zaznaczyła także Fundacja Złotowianka, która zaprezentowała Race-running, czyli inną formę aktywności dla osób niepełnosprawnych.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner