Opublikowano 2020-01-29 11:49:36

Złotów stara się o dofinansowanie w wysokości od 3 do 10 mln euro.

Złotów stara się o dofinansowanie w wysokości od 3 do 10 mln euro.  - zdjęcie

W związku z zakwalifikowaniem się miasta Złotów do drugiego naboru Programu Rozwój Lokalny, finansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, w dniach 27-28 stycznia miasto gościło przedstawicieli Związku Miast Polskich (ZMP). Delegowani przez ZMP doradcy – Grzegorz Kamiński, Zdzisław Czucha i Jakub Jaźwiec będą pomagać miejskim urzędnikom w opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej do naboru.

W pierwszym dniu wizyty odbył się spacer studyjny po mieście, ukazujący najważniejsze punkty, obiekty i podmioty działające w Złotowie. W dniu 28 stycznia miało natomiast miejsce szkolenie dla grupy miejskich urzędników oraz kierowników jednostek podległych, w sprawie zasad sporządzania diagnozy problemów miasta.

Rozpoczęły się intensywne prace nad dokumentacją projektową, przy kompleksowym wsparciu doradców. Opracowany w ich wyniku Program Rozwoju Lokalnego zostanie poddany ocenie ekspertów, i będzie miał szanse na otrzymanie dofinansowania w wysokości od 3 do 10 mln euro. W pierwszej połowie roku zaprosimy mieszkańców do planowania i realizacji poszczególnych działań projektowych. Już teraz zapraszamy do udziału w spotkaniach, o których organizacji będziemy na bieżąco informować.

Poniżej publikujemy film z konferencji prasowej: 

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner