Opublikowano 2021-11-23 11:22:24

Wzmocnij swoje otoczenie!

Wzmocnij swoje otoczenie! - zdjęcie

Najbliższe miesiące przyniosą pozytywne zmiany w powiecie złotowskim! Dzięki grantom z dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie” w Okonku wyremontowana zostanie remiza, w Tarnówce pojawi się nowa siłownia plenerowa, Złotowski Dom Kultury zyska nowe oświetlenie sali widowiskowej, a mieszkańcy Krajenki otrzymają defibrylatory do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych bierze udział w realizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne dobrosąsiedzkim programie granatowym „WzMOCnij swoje otoczenie”. Właśnie zakończyła się jego III edycja. Wśród laureatów znaleźli się uczestnicy z powiatu złotowskiego.  Ochotnicza Straż Pożarna
w Okonku zyska zmodernizowaną remizę, służącą także jako miejsce aktywności mieszkańców. Odnowione miejsce pozwoli na organizację różnorodnych spotkań – wydarzeń kulturalnych, imprez okolicznościowych, tematycznych szkoleń. Z kolei w gminie Tarnówka  mieszkańcy zyskają nową i długo oczekiwaną siłownię plenerową. Kolejny projekt wybrany
w programie „WzMOCnij swoje otoczenie” w centrum zainteresowania stawia edukację kulturalną. Złotowski Dom Kultury zakupi nowe oświetlenie do sali widowiskowej oraz wykorzystania w trakcie imprez plenerowych. To kolejny krok do budowy integracyjnego teatru lokalnego. Przedstawiciele Krajenki postawili zaś na wzmocnienie bezpieczeństwa mieszkańców i przeznaczą grant na zakup ratujących życie defibrylatorów AED. Zostaną one umieszczone przy przedszkolu, ośrodku kultury oraz przy głównym punkcie komunikacyjnym miasta. Wszystkie projekty zostały nagrodzone grantami w wysokości 20 000 zł.

To kolejne inicjatywy realizowane w ramach “WzMOCnij swoje otoczenie” na terenie województwa wielkopolskiego. Dzięki wsparciu PSE mieszkańcy korzystają już m.in.
z wyposażonych pracowni komputerowych, a miejscowi strażacy z kamerr termowizyjnych czy nowych mundurów do akcji ratowniczo-gaśniczych. Tylko w tym roku dofinansowane zostało 15  projektów z województwa wielkopolskiego o łącznej sumie prawie 300 tys. złotych.

– Istotą programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest odpowiadanie na różnorodne potrzeby lokalnych społeczności. Przedsięwzięcie pozwala na wspólną realizację pomysłów zainicjowanych przez samorządy, praktyków, liderów i instytucje, które chcą wpływać nie tylko na rozwój miejscowości, ale i jakość życia ich mieszkańców – mówi Olgierd Żyromski
z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE – Cieszymy się, że projekty sygnowane logiem “WzMOCnij swoje otoczenie” od tego roku będą realizowane także w powiecie złotowskim.

Projekty z Krajenki, Okonka, Tarnówki i Złotowa zostały wybrane spośród 182 zgłoszeń
w jesiennej turze rekrutacji. Wartość tegorocznego wsparcia przekazanego lokalnym społecznościom od PSE przekroczyła 3,6 mln zł.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner