Opublikowano 2021-05-07 11:18:01

NIE MARNUJĘ - WYKORZYSTUJĘ!

Kliknij, aby powiększyć plakat

Szanowni Mieszkańcy,

Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach Dnia Ziemi. Niestety, pandemia nadal trwa, więc kontynuujemy formę zdalną.

Nie rezygnujemy z tradycyjnego sadzenia drzew w ramach rozbudowy Miejskiej Fabryki Czystego Powietrza – posadzimy sadzonki drzew (buk pospolity Dawyck Purple) w różnych częściach miasta. Nie zapominamy też o kontynuowaniu miejskich działań proekologicznych: postawiliśmy dodatkowy pojemnik na psie odchody, z wygodnymi woreczkami i zachęcamy właścicieli psów do korzystania (Park Słoneczny), w trosce o owady zapylające – na terenie miasta ustawiliśmy własnej roboty domki dla zapylaczy, w Urzędzie pijemy tylko wodę z kranu – zamontowane zostały dwa dystrybutory do wody kranowej z papierowymi kubeczkami, zbieramy wodę deszczową z rynien przy Domu Polskim i Urzędzie Miejskim, którą będziemy wykorzystywali do podlewania kwiatów i trawy. Kontynuujemy dofinansowania do wymiany „starych” pieców na ekologiczne źródła ciepła, aktualnie trwa drugi nabór wniosków. W ramach podpisanego porozumienia z WFOŚiGW w Poznaniu pomagamy wypełniać wnioski na dotacje z programu priorytetowego „Czyste powietrze”. W dniu 22 kwietnia br o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców ( seminarium w trybie online) na temat zasad programów dotacyjnych. Transmisja na stronie internetowej Urzędu.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przy patronacie Związku Gmin Krajny na najciekawsze działania w zakresie zagospodarowania odpadów w skali mikro pod hasłem NIE MARNUJĘ – WYKORZYSTUJĘ!

 

Pochwal się działaniami zgodnymi z zero weste* (zero marnowania), może to właśnie Ty:

  • przerabiasz odzież i wyczarowujesz ze starego swetra coś nowego,
  • cerujesz pięknie skarpety zamiast je wyrzucać,
  • robisz zabawki z opakowań po żywności,
  • nie wyrzucasz resztek jedzenia i wyczarowujesz z nich pyszne dania

Albo robisz zupełnie coś innowacyjnego – podziel się swoimi działaniami z innymi.

Nakręć krótki filmik, zrób zdjęcia a może przygotuj plakat i prześlij go do nas. Wszystkie zgłoszenia opublikujemy na naszej stronie i poddamy głosowaniu internautów. Autorzy najciekawszych zgłoszeń oraz tych, które zdobędą najwięcej lajków otrzymają nagrody ufundowane przez Związek Gmin Krajny a dodatkowo każdy uczestnik otrzyma upominek.

Szczegóły w regulaminie konkursu.

Termin nadsyłania zgłoszeń to 5 maja br., zatem do dzieła!

Jakie nagrody można zdobyć? Sprawdź!

* styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. To cel etyczny, ekonomiczny i wizjonerski, który pomaga ludziom naśladować zrównoważone naturalne cykle, w których wszystkie odrzucane materiały mają stać się zasobami (www.pl.wikipedia.org)

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
Fundusze Norweskie