Opublikowano 2023-09-20 09:57:13

MZUS dla lekarza - nowa aplikacja do wystawiania zwolnień

MZUS dla lekarza - nowa aplikacja do wystawiania zwolnień - zdjęcie

 

MZUS dla lekarza to kolejna aplikacja mobilna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Umożliwia ona szybki dostęp do procesów wystawiania i anulowania zaświadczeń lekarskich przez lekarzy i asystentów medycznych.

 

Wszyscy lekarze i asystenci medyczni, którzy posiadają uprawnienia do wystawiania zaświadczeń lekarskich mogą to zrobić także za pomocą aplikacji mobilnej ZUS. Aplikacja nazywa się mZUS dla Lekarza i można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS  - informuje Marlena Nowicka – rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce - Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

 

W aplikacji mZUS dla lekarza można m.in.: wystawić lub anulować e-ZLA, wyświetlić  szczegóły wystawionych zaświadczeń lekarskich e-ZLA, skontaktować się telefonicznie z infolinią ZUS czy wyświetlić komunikaty dla aplikacji mZUS dla Lekarza i powiadomienia PUE.

 

Aplikację mobilną mZUS dla Lekarza  – po zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie – trzeba połączyć ze swoim profilem na PUE ZUS. Opis jak to zrobić znajduje się  w instrukcji na stronie zus.pl.

 

Przed instalacją aplikacji trzeba się upewnić, że osoba zainteresowana instalacją aplikacji ma swój profil na PUE ZUS i jest on aktywny.

 

MZUS dla lekarzy jest kolejną aplikacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wcześniej ZUS uruchomił aplikację, która umożliwia szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. +500 plus+ czy +Dobry start+.

 

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner