Opublikowano 2019-06-27 14:34:20

Bezpieczeństwo najważniejsze

Bezpieczeństwo najważniejsze - zdjęcie

W czwartkowy poranek, 27 czerwca, w Urzędzie Miejskim w Złotowie odbyła się akcja „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie!”. Spotkanie z liczną grupą seniorów poprowadził Mariusz Sztal, ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, przy asyście policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Prelegent mówił o bezpiecznym zachowaniu jako pieszy, o najczęstszych zdarzeniach drogowych, które dotyczą grupy wiekowej po 60 r.ż.. Pan Mariusz nie tylko uzmysławiał, jakie zagrożenia istnieją, ale również jak ich unikać. Seniorzy mieli okazje przypomnieć sobie aktualne przepisy ruchu drogowego i nauczyli się jak samemu dbać o własne bezpieczeństwo.

Procesy starzenia się i starości powodują niestety zmiany w aspektach psychoruchowych człowieka, dlatego ważne jest, aby w wieku senioralnym zdawać sobie z tego sprawę. Należy pamiętać również, że leki nie pozostają bez wpływu na organizm i mogą negatywnie wpływać na percepcję.

Ponadto przed budynkiem Urzędu było można skorzystać z darmowego przeglądu roweru, poddać go drobnym naprawom i uzupełnieniem go o światła i odblaski.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner