ZNAJDŹ WYDARZENIA

Miejscowość: Złotów
Miejsce: Plac Paderewskiego
Data rozpoczęcia: 2023-09-04 12:00
Data zakończenia: 2023-09-24
Organizator: Muzeum Ziemi Złotowskiej

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu wraz z Muzeum Ziemi Złotowskiej zapraszają 4 września 2023 r. o godz. 12:00 na plac Paderewskiego na otwarcie wystawy pt. »Jesteśmy Polakami«. Związek Polaków w Niemczech. Wprowadzenie do wystawy wygłosi Piotr Orzechowski, historyk z Oddziału IPN w Poznaniu – współautor wystawy.

Miejscowość: Złotów
Miejsce: Hala Złotowianka
Data rozpoczęcia: 2023-09-22 09:00
Data zakończenia: 2023-09-24 12:00
Organizator: Misjonarze Świętej Rodziny

Projekt Kostka to trzydniowy katolicki festiwal, przepełniony modlitwą

Miejscowość: Złotów
Miejsce: Hala Złotowianka
Data rozpoczęcia: 2023-09-22 09:00
Data zakończenia: 2023-09-24 12:00
Organizator: Misjonarze Świętej Rodziny

XIII edycja Projekt Kostka pn. Kochaj jak Jezus

Miejscowość: Złotów
Miejsce: Plac Paderewskiego
Data rozpoczęcia: 2023-09-24 14:00
Data zakończenia: 2023-09-24 18:00
Organizator: Muzeum Ziemi Złotowskiej

Na zakończenie letnich spotkań rękodzielniczych spotykamy się z lokalnymi twórcami już w niedzielę 24 września na Placu Paderewskiego w Złotowie. Organizator wydarzenia, Muzeum Ziemi Złotowskiej, od lat zrzesza w tej przestrzeni lokalnych artystów, pasjonatów, kolekcjonerów pod hasłem „Targowiska Sztuki”. Udostępnione przez włodarza miasta, burmistrza Adama Pulita kramy, służą nieodpłatnie rękodzielnikom, dając okazję do zaprezentowania swoich wyrobów.
Lista twórców biorących udział w wydarzeniu:
Żaneta Miller z Jastrowia (świece sojowe, mydła)
Monika Przytuła Kopeć ze Złotowa (rękodzieło szydełkowe)
Anna Wojciechowska ze Złotowa (Patchworki)
Maria Ożga ze Złotowa (produkty szydełkowe na drutach)
Krystyna Adamczak z Krajenki (wyroby szydełkowe)
Sylwia Nafcigier z Piły (szyte opaski, czapki, gumki i spinki ze wstążki)
Anna Pawłowska, Iwona Arapinowicz z Jastrowia (szydełkowe wyroby)
Małgorzata Kantorska z Łobżenicy (dekoracje drewniane)
Magdalena Żyła z Osówki (ceramika, naczynia ozdobne, użytkowe)
Małgorzata Widawska z Piły (biżuteria z żywicy)
Ilona Grundas z Piły (biżuteria z kamieni naturalnych)
Paulina Pasierbek z Tarnówki (świeczniki i ozdoby z betonu)
Po raz pierwszy zobaczymy także panią Urszulę Król, reprezentującą Warsztat Terapii Zajęciowej z Jastrowia (rękodzieło z drewna i materiału)
Podczas tego wydarzenia, przedstawiciele naszego miasta Złotów. Wielkopolskie Zdroje będą mieli swoje stoisko informacyjne dotyczące Funduszy Norweskich oraz rozwoju miasta. Będzie również złotowska lemoniada, malowanie twarzy oraz loteria z nagrodami dla wszystkich śmiałków którzy odpowiedzą na proste pytania. Dodatkowym akcentem muzycznym wydarzenia będzie mini występ Pana Kazimierza Kopcia, który będzie przygrywał oberka na ustnej harmonijce.

Miejscowość: Złotów
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie
Data rozpoczęcia: 2023-09-26 17:00
Data zakończenia: 2023-09-26 18:30
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ KUBISIOWSKĄ - 26.09/g.17:00 - Serdecznie zapraszamy!
"W swojej książce nie mówię czytelnikowi, co ma myśleć o Korze. Ja Korę pokazuję".
Ola. Olga. Kora. Jedyna taka biografia
Nie ma jednej Kory. Każdy z jej bliskich, przyjaciół, znajomych, kto kiedykolwiek z nią się zetknął, mówi o innej osobie.
Kobieta – żywioł. Ikona. Sprawcza, bezkompromisowa, waleczna. Brała z życia, co chciała – pożerała słabych mężczyzn, podziwiała mocne kobiety. Na strachu i samotności zbudowała niewiarygodną siłę.
Katarzyna Kubisiowska jako jedyna miała dostęp do niepublikowanego archiwum Kory: fotografii, zapisków, nagrań. Tylko z nią zgodzili się porozmawiać najbliżsi Kory i opowiedzieli jej historie, które do tej pory nie wyszły poza prywatne kręgi. Autorka, czerpiąc z tych niedostępnych dotychczas źródeł, snuje wciągającą, pełną nieoczekiwanych emocji opowieść pulsującą muzyką i rytmem zmieniających się czasów.
Katarzyna Kubisiowska - dziennikarka, pisarka i działaczka. Autorka kilku książek, m.in. biografii Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej i Jerzego Vetulaniego oraz wywiadu rzeki z Wojciechem Mannem.

Miejscowość: Złotów
Miejsce: Złotowski Dom Kultury
Data rozpoczęcia: 2023-09-29 18:00
Data zakończenia: 2023-09-29 23:59
Organizator: Złotowski Dom Kultury

Nago w kisielu - scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Jest takie polskie przekleństwo – „Obyś nie miał znajomości”. I wygląda na to, że brak znajomości jest o wiele gorszy od „Obyś się smażył w piekle”, bo piekło jest iluzoryczne, a brak znajomości konkretny i dotkliwy. Bohaterkami komedii „Nago w kisielu”
są niespełnione aktorki z prowincjonalnego teatru, wiodące jednostajne życie przebywając więcej w garderobie, niż na scenie. Aż tu nagle pojawia się On, a wraz z nim szansa na wielką zmianę. Być może jedyną. Jeśli są Państwo ciekawi, do czego będą zdolne posunąć się dwie zdeterminowane artystki, dlaczego i na kogo warto mieć haka w sytuacji, kiedy pojawi się enigmatyczny On, to zapraszamy na pełen pikanterii, przewrotnego dowcipu oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji spektakl pióra Marka Zgaińskiego o kulisach środowiska aktorskiego. Sztuka daje asumpt do słodko-gorzkiej refleksji nad kondycją profesji aktora we współczesnych czasach.
O zabawny, wręcz chwilami absurdalny klimat wieczoru zadbają Anna Biniak i Izabella Tarasiuk – Andrzejewska.
Anna Biniak – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Ukończyła wokalne kursy mistrzowskie u Prof. Hanno Blaschke (Monachium), Prof. Leopolda Spitzera (Wiedeń) i Edith Mathis (Salzburg).
Współpracowała z Teatrem Wielkim. Przez cztery sezony
brała udział w niemieckiej produkcji musicalu „Skrzypek na dachu” Jerry’ego Bocka (niem. tytuł „Anatevka”) z niemiecką agencją artystyczną Konzertdirektion – Landgraf, występując w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii i we Włoszech. Nagrywała również
spektakle telewizyjne dla dzieci u boku niezapomnianej Krystyny Feldman.
Ostatnimi laty koncertuje, prezentując się w szerokim repertuarze od muzyki oratoryjno-kantatowej przez operę, operetkę i musical. Od 2014 roku związana z Teatrem „Mój Teatr” występując w takich spektaklach jak: „Faceci na wybiegu”, „Nago w kisielu”, „Mężczyzna o północy, czyli noc świra”, „Czułe struny, czyli białe tango”.
Izabela Tarasiuk-Andrzejewska – aktorka teatralna i telewizyjna („Pierwsza miłość”, „Sprawiedliwi – W.K.”, „Lombard” i inne) oraz wokalistka. Absolwentka Hochschule für Music und Theater w Monachium. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W roku 2004 zdobyła dyplom aktorki sceny dramatycznej. Solistka Opery Śląskiej w Bytomiu oraz Teatru Wielkiego w Łodzi. W roku 2002 podjęła pracę w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Od 2004 roku jest aktorką Teatru Scena Z Bliska. Od 2014 roku związana z Teatrem „Mój Teatr”. Do ważniejszych ról w teatrze dramatycznym zalicza m.in. Żonę Impresaria („Odejście głodomora” T. Różewicza), Wierę („Ławeczka” A. Gelmana), Jadwigę („Impresja letniego wieczoru” A. Gelmana) oraz Ona („Audiencja III” B. Schaeffera). Za rolę Ona w reżyserii Janusza Andrzejewskiego (Scena z Bliska w Poznaniu) otrzymała nagrodę na XV Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Scena Letnia 2013” Dom Literatury Łódź. Wśród ról
operowych należy wymienić m.in. Carmen („Carmen”, G. Bizet) czy Nefretete („Echnaton”, Ph. Glass). Jej recitale gościły na takich scenach muzycznych, jak m.in. Filharmonia Opolska, czy też słynna kopenhaska Tivoli. Więcej na stronie: www.scenazbliska.pl

Miejscowość: Złotów
Miejsce: Spichlerz Złotowski przy ul. Spichrzowej 9
Data rozpoczęcia: 2023-09-29 17:00
Data zakończenia: 2023-10-01 23:59
Organizator: Muzeum Ziemi Złotowskiej

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą”. Muzeum Ziemi Złotowskiej po raz piąty zaprasza państwa na dwudniowe świętowanie - 29 września i 1 października (piątek, niedziela) 2023 r. w złotowskim Spichlerzu.
Na wydarzenie piątkowe (29 września 2023) zapraszamy na godz. 17:00 do Spichlerza Złotowskiego.
Pierwsza data poświęcona jest poetyckiemu spotkaniu z „Lirycznym Mężczyzną”, na którym nasi lokalni poeci zaprezentują tę uczuciową, liryczną stronę swoich pasji. Bohaterami wydarzenia będą: Jerzy Cybulski, Ryszard Kilar i Tadeusz Stecyk. Spróbujemy odczarować mit twardego mężczyzny za pomocą poetyckich impresji zaprezentowanych przez złotowskich poetów.
Na wydarzenie niedzielne (1 października 2023) zapraszamy na godz. 15:00 również do Spichlerza Złotowskiego.
Druga data będzie świętem kapelusza. Spotkanie historyczne „Monsieur kapelusz” ma na celu zgromadzić wszystkich miłośników i miłośniczki tego trochę zapomnianego już nakrycia głowy. Poznamy historię mody, zaobserwujemy jej zmiany poprzez wieki i zaprosimy do atelier fotograficznego, aby uwiecznić odświętne oblicze w kapeluszu.
Zapraszamy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach, nie tylko seniorów, ale całe rodziny i wszystkie pokolenia!

Miejscowość: Złotów
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa "Złotowianka", Bohaterów Westerplatte 9a
Data rozpoczęcia: 2023-09-30 10:00
Data zakończenia: 2023-09-30 16:00
Organizator: Stowarzyszenie Satori

Stowarzyszenie Satori serdecznie zaprasza na XI Ogólnopolski Turniej Karate SATORI CUP 2023. Podczas zawodów w pięciu konkurencjach (kata, kumite, kodachi, kobudo, sumo) zmierzą się zawodnicy z całej Polski! Rozpoczęcie zawodów o godz. 10.00.

Miejscowość: Złotów
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie
Data rozpoczęcia: 2023-10-07 17:00
Data zakończenia: 2023-10-07 23:59
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie

Mamy przyjemność serdecznie Was zaprosić na niezwykłe spotkanie w ramach Nocy Bibliotek w Złotowie z twórcami kanału PodróżoVanie, czyli Kasią i Łukaszem. To wydarzenie jest okazją do wspólnego podzielenia się fascynującą pięcioletnią podróżą kamperem po Europie oraz do nawiązania niezapomnianych wspomnień!
Data: 7 października
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna Cypriana Kamila Norwida w Złotowie, Grochowskiego 17, 77-400 Złotów
Godzina: 17:00
Wstęp wolny
Podczas tego wyjątkowego spotkania opowiemy o naszych przygodach, niezwykłych miejscach, które mieliśmy okazję odwiedzić, oraz o tym, co nauczyliśmy się podczas pięcioletniej podróży życia.
Będziemy bardzo szczęśliwi, jeśli do nas dołączycie i spędzicie z nami wspólnie czas. To będzie też okazja do spotkania innych pasjonatów podróży oraz do zawarcia nowych znajomości.
Nie możemy się doczekać, aby Was spotkać i podzielić się naszą podróżniczą pasją!
Serdecznie zapraszamy!

Miejscowość: Złotów
Miejsce: Złotowski Dom Kultury
Data rozpoczęcia: 2023-10-13 18:00
Data zakończenia: 2023-10-13 22:00
Organizator: Złotowski Dom Kultury

Monodram, czyli najtrudniejsza z form teatralnych w brawurowym wykonaniu Żanetty Gruszczyńskiej – Ogonowskiej. „Mój boski rozwód" to prześmieszna komedia, która w charakterystyczny dla Brytyjczyków sposób miesza ze sobą wzruszenie, zaskoczenie i genialny, choć nieco sarkastyczny dowcip. Historia Angeli, która musi się zmierzyć z życiem, starzeniem się i potrzebą bliskości w sytuacji, w której zawalił się jej świat po odejściu męża. Sztuka utkana z dowcipnych spostrzeżeń na temat relacji damsko-męskich, przyjaźni i zazdrości, miłości i seksu zapewni Państwu wieczór pełen śmiechu i jednocześnie dostarczy refleksji na temat życia w wieku dojrzałym.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner