Opublikowano 2020-03-05 12:06:48

„Przyroda Ziemi Złotowskiej”

 „Przyroda Ziemi Złotowskiej” - zdjęcie

Data rozpoczęcia: 2020-03-26 17:00
Data zakończenia: 2020-03-26 18:00

Burmistrz Miasta Złotowa, Muzeum Ziemi Złotowskiej oraz Współorganizatorzy

zapraszają na inaugurację projektu „Przyroda Ziemi Złotowskiej” 26 marca 2020,

godz. 17:00 – otwarcie wystawy czasowej w Muzeum Ziemi Złotowskiej

godz. 18:00 – koncert muzyki myśliwskiej na placu Paderewskiego w Złotowie

 

Zapraszamy na otwarcie projektu „Przyroda Ziemi Złotowskiej” w Muzeum Ziemi Złotowskiej odbędzie się wernisaż wystawy czasowej pod tym samym tytułem. Natomiast o godz. 18:00 polecamy koncert muzyki myśliwskiej na placu Paderewskiego w Złotowie. Wystąpią: Zespół Muzyki Myśliwskiej „Babrzysko”, Zespół Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju, Zespół Trębaczy z Powiatu Gifhorn (Niemcy), Zespół Trębaczy Myśliwskich „Gon”. Wydarzenie wpisane jest w obchody 650-lecia Miasta Złotowa!

Przyroda Ziemi Złotowskiej została zbadana i opisana przez niemieckich botaników i regionalistów na przełomie XIX i XX wieku. Po II wojnie światowej została ponownie scharakteryzowana w wyniku inwentaryzacji przeprowadzonej w całej Polsce. Sporadycznie ukazywały się prace dotyczące wybranych tematów przyrodniczych. Szczątkowe informacje o krajobrazie złotowskim umieszczano w przewodnikach turystycznych. Wiedzę o zasobach przyrody Krajny Złotowskiej zebrał i wydał w 2004 roku w publikacji pod swoją redakcją śp. Grzegorz Ziółkowski, wieloletni nadleśniczy w Złotowie.

Projekt „Przyroda Ziemi Złotowskiej” koordynowany przez Muzeum Ziemi Złotowskiej polega na bliższym poznaniu historii i działalności instytucji, które związane są z zasobami naszej przyrody. Wystawa czasowa w siedzibie muzeum zaprezentuje potencjał wód, lasów i terenów zielonych. Opowie jak wyglądały dzieje leśnictwa, łowiectwa, pszczelarstwa, wędkarstwa, badań, ochrony i edukacji przyrodniczej. Przypomni zielone zasoby Ziemi Złotowskiej, sposoby ich zagospodarowania i wykorzystania. W końcu wykaże wpływ krajobrazu na kulturę, sztukę i tradycję ludową.

Informator towarzyszący projektowi „Przyroda Ziemi Złotowskiej” zawierać będzie dane o ponad 20 wydarzeniach przyrodniczych i prawie 20 wykładach towarzyszących wystawie od marca do października 2020. Przygotowaliśmy również konkurs dla najbardziej aktywnych uczestników wydarzeń przyrodniczych. Szczegóły będą regularnie zamieszczane na www.muzeum-zlotow.pl

Zachęcamy do udziału!

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner