Opublikowano 2020-07-29 09:29:03

Punkt Informacji Turystycznej!

Punkt Informacji Turystycznej! - zdjęcie

Z dniem 1 sierpnia 2020 roku w Złotowie rusza punkt Informacji Turystycznej.

Informacja Turystyczna w Złotowie
Spichlerz Złotowski - ul. Spichrzowa 9, 77-400 Złotów
Otwarta w sezonie letnim (środa – niedziela) godz. 10.00-17.00
Kontakt z pracownikiem - Janusz Justyna, telefon: 780134919

Ten rok jest wyjątkowy ze względu na ogłoszoną pandemię. Okazuje się, że polscy turyści zamienili wyjazdy zagraniczne na korzyść miejsc bezpiecznych i bliskich. Informacja Turystyczna przyczyni się do sprawnego poruszania turystów w przestrzeni miasta, umożliwiając szersze poznanie i wykorzystanie istniejących walorów turystycznych, oraz elementów bazy turystycznej Złotowa i okolic.
Punkt Informacji Turystycznej z siedzibą w Złotowskim Spichlerzu, przy ul. Spichrzowej 9, powstał przy Muzeum Ziemi Złotowskiej.
Spichlerz znajduje się w korzystnej lokalizacji przy głównych atrakcjach miasta, na szlaku prowadzącym z centrum miasta na promenadę. Istotne jest, że pomieszczenie parterowe Spichlerza dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Umieszczenie w tym miejscu punktu IT wpłynie również na podniesienie rangi jednego z nielicznych, zadbanych zabytków naszego miasta.
W punkcie Informacji Turystycznej zebrano aktualną bazę atrakcji, zabytków, zakwaterowania i gastronomi dla osób odwiedzających Złotów i nasz region. Możliwy jest wynajem przewodnika po mieście.
Celem działań IT jest promocja miasta i regionu poprzez media, szczególnie za pomocą internetu.
IT będzie także promowała imprezy o charakterze historycznym, kulturalnym, sportowym, rekreacyjnym, starając się dotrzeć do jak największego grona odbiorców.
W siedzibie IT można uzyskać materiały promocyjne dotyczące miasta, regionu oraz podmiotów prowadzących działalność nastawioną na szeroko pojętą turystykę, głównie poprzez Złotowską Kartę Turysty.
W IT można też nabyć pamiątki związane ze Złotowem, dostępne w szerszej ofercie w Muzeum Ziemi Złotowskiej.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner