Opublikowano 2018-10-08 14:29:10

Październik miesiącem ubezpieczonego ZUS

Październik miesiącem ubezpieczonego ZUS  - zdjęcie

Nie wiesz, jak będzie wyglądała Twoja przyszła emerytura? Masz problem z odczytaniem informacji o stanie konta ubezpieczonego? Chciałbyś kontaktować się z ZUS-em elektronicznie? Zastanawiasz się, jakie korzyści dadzą Ci e-zwolnienia? Jeśli chcesz poznać  odpowiedzi na te pytania, skorzystaj z oferty, którą w październiku ZUS przygotował dla Ciebie.

Podczas „Dni Ubezpieczonego” będzie można dowiedzieć się jak czytać informację o stanie konta, którą ZUS rozesłał do 20 mln swoich klientów. Sprawdzić, czy mamy wyliczony kapitał początkowy, a także, czy pracodawca zgłosił nas do ubezpieczenia i od jakiej kwoty. To również dobry moment, aby zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych, by od grudnia tego roku, mieć dostęp - w przypadku ubezpieczonych, móc otrzymywać - w przypadku pracodawców i móc wystawiać - w przypadku lekarzy, e-zwolnienia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, dla wygody pracodawców i pracowników, proponuje wizyty ekspertów w siedzibie firmy. Podczas takiej wizyty:

• objaśni wszystkie zapisy w wysyłanej informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU);

• krok po kroku pokaże, jak pracownik może sprawdzić, że są za niego opłacane składki;

• powie, z jakich świadczeń skorzystają ubezpieczeni, np. w razie choroby, urodzenia dziecka, wypadku przy pracy;

• wyjaśni, kiedy środki z subkonta wypłacane są bliskim;

• pokaże, jak sprawdzać stan swojego konta w ZUS przez Internet;

• wytłumaczy, jak w przyszłości obliczy emeryturę;

• zaprezentuje kalkulator emerytalny, dzięki któremu każdy może wyliczyć sobie prognozowaną wysokość emerytury;

• opowie o korzyściach elektronicznych zwolnień lekarskich;

• założy profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Ponadto Oddział ZUS w Pile organizuje bezpłatne szkolenia dla ubezpieczonych, na których zostaną zaprezentowane aspekty związane z informacją o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU) oraz korzyści z posiadania konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w kontekście kalkulatora emerytalnego oraz wystawiania zwolnień lekarskich w formie elektronicznej. Najbliższe spotkania 5 października br., o godz. 10:00 w siedzibie Oddziału, ul. Dr. Drygasa 7 oraz 17 października br., o godz. 10:00 w Izbie Gospodarczej Północnej Wielkopolski w Pile, ul. Dąbrowskiego 8,  Kuluary Sali Miejskiej.

 

 

 

Pliki do pobrania

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner